محل تبلیغات شما
Image result for semovente
توضیحات
من گمان می کنم که مطلب زیر را قبلا در وبلاگ منتشر کردم اما هرچه که گشتم نتوانستنم آن را پیدا کنم. احتمالا به اشتباه پاکش کردم دوباره منتشر ش می کنم برای بقیه دوستان که تازه به جمع ما پیوسته اند.

دربهار 1943 ارتش ایتالیا خط تولید تانکهایش را عملا تعطیل کرد تا بر ساخت توپهایخودکششی تمرکز کند. تجربه ی رزمی آنها نشان داده بود که تانکهای متوسط ایتالیاییدر برابر رقبای خود در دشتهای روسیه و صحرای آفریقا حرفی برای گفتن نداشتند و بهنظر نمی رسید که ایتالیایی ها بعدها هم بتوانند در این حوزه کاری انجام دهند. ازسوی دیگر، یکسال قبل ارتش ایتالیا اولین توپ خودکششی خود را تحویل گرفته بود ونتایج به دست آمده از آنها غیرقابل تصور بود. این توپهای خودکششی قادر بودند هرتانک آمریکایی یا بریتانیایی را از میدان بدر کنند.

بیشترینتعداد توپهای خودکششی زرادخانه ی ایتالیایی ها را توپهای خودکششی 75/ و 47/32 تشکیل می دادند. این آخری تنها توپ خودکششی ایتالیاییها بود که بر روی شاسی یک تانک سبک ساخته شد. این ادوات زرهی بقدری موفق بودند کهپس از تسلیم شدن ایتالیا در جنگ، نازیها بسیاری از آنها را غنیمت گرفتند و حتیتولید بعضی از آنها را زیر نظر خود ادامه دادند.

مقاله ی  کامل را می توانید از اینجا دانلود کنید.

گوساله و گوساله پرستی در قرن بیست و یکم و نقش موسی (ع) در این میان

شاهکار دیگری از خانه ی ملت

صحنه ای از یک جنگ محاصره ای

خودکششی ,توپهای ,ایتالیایی ,ایتالیا ,ها ,کنم ,توپهای خودکششی ,ایتالیایی ها ,از آنها ,آنها را ,ارتش ایتالیا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تحقیق دانشگاه Bệnh Xương Khớp raidelata aggicara ثبت برند لاتین - ثبت برند فارسی فیتنس کار هیئت رهروان شهدا کرج Tyson's game iccomtingness زیباترین فرش های کاشان